Spotkanie robocze w Uniwersytecie Arktycznym w Tromsø

Data: 09.12.2022 Kategoria: Informacje
W dniach 6-7 grudnia br. zespół roboczy z Akademii Techniczno-Humanistycznej gościł w Uniwersytecie Arktycznym w Tromsø (Norwegia) w ramach projektu „Dziennikarstwo obywatelskie dla rozwoju regionalnego – opracowanie interdyscyplinarnej oferty edukacyjnej i wdrożenie innowacyjnych metod kształcenia”.

W trakcie spotkania zaprezentowany został wstępny projekt programu studiów „Dziennikarstwo obywatelskie”, jaki powstaje we współpracy polskiej i norweskiej uczelni. Omówione zostały również dobre praktyki dydaktyczne i organizacyjne, a także wybrane programy studiów realizowanych w Uniwersytecie Arktycznym w Tromsø.

Podobne spotkanie – tym razem w naszej Akademii – zaplanowane zostało na początek przyszłego roku.