Trwają prace interdyscyplinarnego zespołu

Data: 09.09.2022 Kategoria: Informacje

Trwają prace interdyscyplinarnego zespołu pracowników z Katedry Polonistyki i Instytutu Neofilologii WHS oraz pracowników z innych katedr i wydziałów nad realizacją projektu „Dziennikarstwo obywatelskie dla rozwoju regionalnego. Opracowanie interdyscyplinarnej oferty edukacyjnej i wdrożenie innowacyjnych metod kształcenia”.

Obecnie prace skupiają się nad głównym celem projektu – opracowaniu nowego modułu specjalizacyjnego „Dziennikarstwo obywatelskie”, którego wdrożenie planowane jest na studiach licencjackich i magisterskich z filologii polskiej.

W ramach projektu opracowano już wyniki raportu z badań ankietowych i rozmów z grupą fokusową. W kolejnych miesiącach opracowane zostaną również: portal edukacyjny z otwartymi zasobami edukacyjnymi, dostarczający narzędzi do edukacji w trybie online lub hybrydowym, interdyscyplinarny podręcznik do dziennikarstwa obywatelskiego, a także cykl 15 wykładów video, dostępnych na portalu edukacyjnym.

Projekt jest realizowany przez zespół pracowników Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz partnerskiego Uniwersytetu w Tromsø (Arktyczny Uniwersytet Norwegii). Operatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).

dyplomy_inaguracja_absolwenci.pdf