Ostatnie spotkanie w ramach Shortów Obywatelskich za nami

Data: 13.12.2023 Kategoria: Imprezy towarzyszące

Ostatnie spotkanie w ramach Shortów Obywatelskich za nami. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności dziennikarskie i przeprowadzić wywiad z zaproszonymi gośćmi: Adamem Ruśniakiem – wiceprezydentem miasta Bielsko-Biała, dr hab. Michałem Kopczykiem, prof. UBB – literaturoznawcą, kierownikiem Katedry Polonistyki UBB oraz drem Robertem Pyszem – literaturoznawcą, rzecznikiem prasowym UBB.

Z tym niełatwym zadaniem uczniowie kolejny raz poradzili sobie znakomicie, o czym przekonaliśmy się podczas podsumowującej dyskusji.

W drugiej części spotkania młodzież prezentowała swoje pierwsze reportażowe filmy. Uczniowie mogli liczyć na merytoryczne komentarze ze strony specjalistów – dr Anny Foltyniak-Pękali, Dawida Wojtyły, Aleksandry Tarnawy, Angeliki Matuszek i zaproszonych gości.

Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał – Festiwal Młodych Dziennikarzy Obywatelskich, który odbędzie się 17 stycznia 2024 roku od godz. 9.00 w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim.