Audycja o dziennikarstwie obywatelskim

Data: 31.05.2023 Kategoria: Informacje

Zapraszamy do wysłuchania dziś o godz. 18:30 w Radiu Agora z Klagenfurtu audycji „Insights into Citizen Journalism”.

Tematem audycji jest konferencja „Dziennikarstwo obywatelskie: wyzwania i perspektywy edukacyjne”, która odbyła się w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej w grudniu 2022 r. w ramach projektu „Dziennikarstwo obywatelskie dla rozwoju regionalnego – opracowanie interdyscyplinarnej oferty edukacyjnej i wdrożenie innowacyjnych metod kształcenia”, finansowanego ze środków od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. W audycji słuchamy rozważań wokół definicji „dziennikarstwa obywatelskiego”, które były zaprezentowane podczas konferencji w formie wykładu przez profesora Andreia Rogatchevskiego z Instytutu Języka i Kultury Uniwersytetu w Tromsø – Arktycznego Uniwersytetu Norwegii.

Prowadzenie i montaż: Agnieszka Będkowska-Kopczyk
Livestream: https://www.agora.at/livestream